Doğalgaz Soba mı? Kombi mi? Almalıyız.!


Neden Doğalgaz Sobası Seçmelisiniz? Çevremiz ve Bütçeniz İçin Bu Yazıyı Okuyun!

Doğalgaz sobası, şebekeden gelen gazı hava ile içindeki krom alaşımlı bir brülör yardımıyla sıkıştırarak, dışarıya ısı salan ısıtıcıdır. Bugün hermetik ve uzun bacalı olmak üzere iki tip doğalgaz sobası mevcuttur. Zaman içerisinde uzun bacalı doğalgaz sobaları yerini hermetik doğalgaz sobalarına bırakmıştır. Sebepleri ise hem maliyet, baca için yüksek masrafa girilmesi ya da konumun uygun olmamasıdır. Hermetik doğalgaz sobaları duvara çok kolay monte edildiği ve yer kaplamadığından çokça tercih edilmektedir. Günümüzde de kombilerin sayısnın artması hermetik doğalgazlı soba kullanımı düşürmüştür. Doğalgaz kombisinin avantajları kadar dezavantajları da vardır. Kombi almadan önce bu yazımızı okuyunuz, ayrıca düşüncelerinizi sales@miraheating.com yollayın, görüşleriniz kesinlikle değerlendirilecektir.

Kombi Kullanan Ailenin Hayatı Kabusa Döndü-KOMBİ YANGINI

Bursa'da kaldıkları evde kombinin patlaması sonucu çıkan yangından aile bireyleri feci şekilde yaralandı, üstelik 13 kişi daha patlamadan etkilenelerek vucutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Görüyorsunuz ki doğalgaz kombileri tehlike oluşturabiliyor. Bakımsız,onaysız adı belli olmayan bir ürün sizi ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye sokacaktır. Oysa ki bu ailemiz doğalgaz sobası kullansaydı ani basınç kaybında soba hemen kendisini devre dışı bıracak, gaz akışı kesilmiş olacaktı. Böylece kimse durumdan etkilenmezdi. Kombi alırken en az 3 kere düşünmelisiniz. Son zamanlarda sanki her daire evde olması gerekiyormuş gibi kombi pazarlaması yapılmaktadır.İnşaat sektöründen bir takım özel servislere kadar hemen hemen yerde insanların kafasına kombi kelimesi yerleştiriliyor. Bilinçli bir tüketici evinin ve kendisinin ihtiyacını önce tespit edip,ardından uygun bir doğalgaz ısıtma ürünü satın alır. Almalı da...

Doğalgaz Kombisi Almamanız İçin Altın Nedenler

 • Tesisat ve maliyet; bugun kombi,radyatör ve diğer bağlantı için en az 10 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Hatta projeye göre fiyat yükselebilir.
 • Yüksek doğalgaz faturası; boşa çalışan kombili ısıtıcılar size kabarık fatura olarak geri dönecektir. Çünkü kombinin verimli ısı sağlaması için en az birkaç radyatörün devamlı çalışması gerekir hol ve diğer odalar durmadığınızı varsayalım sadece tv odasında ortalama 5 saat geçirseniz, diğer yerlerde yanan ısıtıcılar büyük maddi ve doğalgaz kaybına sebep olacaktır. -Unutmayınız ki doğalgaz boru projeleri oldukça maliyetli ve dövize endesklidir-.  Bekarlara,yeni evlilere, çocuklu ailelere büyük masraf.
 • Kombi bakımlarının aşırı pahalı olması, yetkili ve bazı özel servislerin tüketiciyi yanıltarak fahiş bakım ücretleri istemesi.

 

Neden Doğalgaz Sobası Seçmelisiniz

Amacınız sadece odam ısınsın geri kalanı çok önemli değil mutfağı ve banyoyu doğalgaz şofben ile bağlarım diyorsanız (bizce doğru bir karar veriyorsunuz). Belki hayalinizde araba almak vardır ya da hayalini kurduğunuz ülkeye eşiniz ile seyahat etmek istiyor ve bunun için para biriktirmeye çalışıyorsunuz. İşe doğalgaz sobası burada en doğru çözüm olacaktır. Odanıza bağlayacağınız Mira Heating hermetik bir doğalgaz soba ile hem verimli ısınma elde edecek hem de faturalarınız gözle görülür biçimde düşecektir. Isı sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En düşük seviye ılık gecelerde en yüksek kademede ise soğuk kış mevsiminde kendinizi ve sevdiklerinizi koruyacaktınız.Üstelik yerli ürün kullanmanın milli gururunu yaşacaksınız. Ürünlerimiz mühendislerimiz tarafından her eve ve ihtiyaca uygun tasarlanır.

Mira Heating Doğalgazlı Hermetik Sobaları

 • Uzun ömürlüdür
 • 2 yıl garantilidir
 • Yerli üretimdir
 • Türkiye geneli yaygın servis ağı
 • Kolay kurulum
 • Kırılmaz,çatlamaz darbe dirençli cam
 • Gaz basıncı düşerse otomatik gaz kesilir
 • Lodos zamanı baca içine duman geri tepmez
 • Bebek,yaşlı ve evcil hayvan dostudur.
 • Bakım maliyetleri düşüktür
 • Yedek parça imkanı

Sizleri de Mira Heating’de görmek isteriz. En iyi ve hesaplı doğalgaz sobaları için bize gelin!

+90 544 497 91 80

Sosyal medyada Mira Heating'i takip edebilirsiniz.

Facebook
https://www.facebook.com/miraisitma/

Instagram
https://www.instagram.com/miraheating/

YouTube

http://bit.ly/miraheatingyoutube

 

Social Share