Elektriksiz Isıtıcı


Elektriksiz ısıtıcı, ısı için gerekli elektrik enerjisinden bağımsız çalışan ve ortama ihtiyaç duyulan ısıyı yine fosil yakıtlardan temin eden ısıtıcılar olarak bilinmektedir. Pelet, tüplü, doğalgazlı olanları sıralayabiliriz. Ancak biz burada doğalgaz yerine tüplü ve pelet tipi ısıtıcıları konuşacağız. Tüplü ısıtıcıların petrolün ayrıştırılmasıyla elde edilen yanıcı tipi gazın oksijenle buluşmasının ardından meydanan gelen yanmayı ısı enerjisine çevirerek iç yahut dış ortama ısıyı temin eder. Pelet ısıtıcı ise odun parçalarından kalan kırıklardan elde edilen peletin yanmasıyla ortaya çıkan alevlerin oluşturduğu ısıyı ortama yayan ısıtma şekli olarak bilinmektedir.

Elektriksiz Isıtıcı Var Mı?

Evet var:Elektrikli ısıtıcıların son kullancılar tarafından tercih edilmediği yahut zaruri durumlarda elektriksiz ısıtıcılar hızlı ısıtma çözümü sunabilmektedir. Aşağıda iki tür ısıtıcıdan ahsettik:

Tüplü Isıtıcı Klasik Ama Süper Hızlı Isıtma Çözümü

elektriksiz-s-t-c-t-pl

Yukarıda tanımı sizin için açıklamıştık; bahçelerden kavaranlara kadar farklı ihtiyaçlar doğrultusunda tek LPG tüple hemen kullanabileceğiz klasik ama etkili ısıtma yöntemidir tüplü ısıtıcı... Liderliğini doğalgaza ve elektrik ikilisine kaptırmasına rağmen, doğaseverlerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Tek tüple saatler süren ısınma seçeneği!

Pelet Soba: Isıtmanın Yeni Gözdesi

Yüksek gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına alternatif olarak son zaman yükselişte pelet sobalar veya ısıtıcılarıyla ısınmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik alevleri izlemeye bayılıyorsanız, o zaman bu ısıtma şekli tam size göre!

Elektriksiz Isıtıcıyı Neden Kullanmalısınız?

  • Hareket halindeyseniz; örneğin kamp,karavan,çadır, dağda hayat, avcılık,balıkçılık vb. işlerle uğraşıyorsanız bulunduğunuz yerde enerji nakil hattı bulunmuyorsa
  • Sezonluk iş yapıyorsanız:oteller, kış evleri,dağ evleri, kış turları, bungalov evler,
  • Projeleriniz varsa; kamuda yol yapım,bakım
  • Güvenlik; güvenlik personelin ısınma ihtiyacı.
  • Yükseltiden dolayı (Türkiye'de dağlar batı-doğu yönlü uzandığı için yükselti doğuya gittikçe artar her ne kadar enerji hatlarla taşınsa bile,bazı bölgelerde elektrik olmayabilir)
  • Farklı bir çözüm arıyorsanız
  • Elektrik faturası yüksek geliyorsa.
  • Basit ve kolay bir ısıtma çözümü hemen devreye almak istiyorsanız o halde elektriksiz ısıtıcılar işininiz faylasıyla görecektir.

Ürünlerimiz hakkında geniş bilgi için bize hemen ulaşın

+90 545 329 01 64

 

 

Social Share