MİRA İNFRA-NANO IŞIKSIZ ELEKTRİKLİ RADYANT ISITICI


MİRA İNFRA-NANO IŞIKSIZ ELEKTRİKLİ RADYANT ISITICI

Işıksız elektrikli ısıtıcı. 2400 Watt ve 3000 Watt modellerinde. Uzaktan kumandalı. İç-dış mekanlarda güvenle kullanım. Sessiz çalışma. Dijital panel....

İç ve Rüzgâra karşı korumalı dış alanlar için şık formlu ısıtma çözümü

Mira INFRA Radyant ısıtıcı, zarif alüminyum tasarımı  ile  yenilikçi ve estetik, başarılı bir çözüm . Cihaz, rüzgara korumalı dış alanlar  (Kış bahçeleri, amatör çiçek seraları,  cam balkonlar vb.)  ve tüm iç mekanlarda kullanılabilir.

Uzaktan kumandasındaki ortam termostatı ile ısıtıcı üzerindeki dijital ekrandan 1 C derece aralıklarla ortam istenilen sıcaklık değerine ayarlanır. Ortam (kumandanın bulunduğu nokta)  istenilen dereceye gelince ısıtıcı otomatik olarak durur. Kontrollü ve konforlu ısı sağlar. Isıtıcı, 90° ayarlanabilen eğim açısı sayesinde büyük bir etki alanını kapsar. Duvara veya tavana monte edilir.

Konforlu kızılötesi ısıyı, klasik cihazlarda görülebilen ve parlak ısıtma tüpleri olmadan üretir. Isıtıcı bunun yerine alüminyum dış panel içine gömülmüş iki paslanmaz çelik ısıtma spirali içerir – ısı kaynağı görünmez halde kalır. 3000 W  ve 2400 W iki ayrı kapasitede ısıtıcılarımız mevcuttur.

Mevcut aydınlatma konseptleri  ile uyumsuz olacağı için ek bir ışığın rahatsızlık vereceği alanlar için şık ve zarif bir çözümdür.

Güç, zarafet, konfor birinci sınıf bir cihazda bir arada

Radyant ısıtıcı temiz, yoğuşmasız, kokusuz ,ışıksız, sessiz ve toz kaldırmadan ısı üretmesi nedeniyle alerjisi olanlar için de uygundur.

Cihaz, IP55 koruma türüne uygun olarak toz, su sıçraması ve su püskürmesine karşı korumalı olduğu için korunmalı dış mekan kullanımlarında da güvenli bir üründür.

INFRA  ışın enerjisini ağırlıklı olarak orta ve uzun dalga boyundaki  kızılötesi spektrumda dışarı verdiği için ortam havasını ısıtmadan nesnelere  ve insanlara, eşit ve hedefe odaklı şekilde ısı dağılımı sağlar.  Cihaz ışıklı tüp ısıtıcı içermediğinden tüp değişimi ihtiyacı yoktur.Bu nedenle bakım gerektirmez uzun ömürlüdür.

3000 Watt Radyant Isıtıcı  İç Mekanlar İçin Isıtma Alanı Hesabı

Oda büyüklüğünüz için Watt cinsinden ihtiyaç duyulan ısıtma kapasitesini hesaplamak isterseniz aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz:

Formül: m² x W/m² = W
Odanın alanı (m²) x metrekare başına önerilen ısıtma gücü (W/m²) = kızılötesi radyant ısıtıcının ihtiyaç duyulan ısıtma gücü (W)

Hesaplama örneği: Yalıtım kalitesi orta derece  olan 25 m²' lik bir oda büyüklüğü için ısıtma gücü ihtiyacı önerisi şu şekildedir: 25 m² x 120 W/m² = 3000 W

Yalıtım kalitesi iyi derece olan bir oda’da ise : 30 m² x 100 W/m² = 3000 W                                                                                                        

IP55 koruma türü – suya, neme ve toza karşı korur

Radyant ısıtıcınızın montaj  yerinde ıslanıp ıslanmayacağı veya çok miktarda toza maruz kalıp kalmayacağı, uygun cihazın seçilmesinde önemli bir rol oynar. Radyant ısıtıcı örneğin bir banyoya monte edilecek, çok yüksek bir nemde çalışır. Bunun dışında, kurulum yerine bağlı olarak dış gövdeye tazyikli su gelebilir. Bir kızılötesi radyant ısıtıcıyı terasınıza kurduysanız, cihaz, ara sıra gelen yağmur sularına dayanabilmelidir. Buna karşı atölyeye kurduysanız ısıtıcıda belirli oranda bir toz koruması olmalıdır.

IP55 koruma türü, dış gövdede hiçbir şekilde toz birikmemesini ve ısıtıcının, her taraftan gelen suya dayanabilirliğini garantiler,

Model Güç(kW) Isıtma Alanı(Kapalı) m2 Isıtma Alanı(Açık) m2 Volt Frek. HZ Ebat(cm) Ağırlık
İnfra24 2400 15 4 230V 50/60 HZ 150x15x6.5 9
İnfra30 3000 18 5 230V 50/60 HZ 180x15x6.5 11

Teklif İsteği Formu

CAPTCHA code

Social Share